O co chodzi w robieniu zdjęć?

Dodane: 25-02-2015 07:58
O co chodzi w robieniu zdjęć? Prezentujemy ciekawy poradnik fotograf na ślub gorzów Warto zwłaszcza przeczytać o różnych aspektach fotografii. Rynek jest wolnyFotografia ślubna w ujęciu technicznym to także temat warty poruszenia. Więc zaczynamy. Jak...Prezentujemy ciekawy poradnik fotograf na ślub gorzów

Warto zwłaszcza przeczytać o różnych aspektach fotografii.

Rynek jest wolny

Fotografia ślubna w ujęciu technicznym to także temat warty poruszenia. Więc zaczynamy.

Jak wspominałam, mimo że poziom przeciętnych zdjęć ślubnych jest ogólnie dość niski, to zdarzają się także fotografie wybitne. O czym nie wolno zapominać, to fakt, że nie najlepszy sprzęt robi zdjęcia, tylko człowiek, który ma konkretne doświadczenie, pasję i talent.

To są trzy najbardziej istotne czynniki. Pamiętajmy, że fotografia jest dziedziną sztuki. Najczęściej ma charakter użytkowy, jednak powinna reprezentować pewien poziom. Jasne, że nie mam tutaj na myśli amatorskich zdjęć, czy tez fejsbuczkowych fotek. Chodzi mi o to, ze jeżeli ktoś za te zdjęcia płaci, to powinny być warte tego - koniec kropka. A zdarza się że wśród tzw. profesjonalistów, poziom jest niższy, niż ambitniejszych amatorów, którzy na zdjęciach nie zarabiają. I tak nie może być.

Z drugiej strony rynek jest wolny, ktoś za te zdjęcia jednak z własnej woli zapłacił. No właśnie... jednak nie zawsze jest to takie uczciwe. W internecie można znaleźć opowieści wielu małżeństw, które zostały po prostu oszukane, bo fotograf pokazał im zdjęcia, które tak naprawdę nie są jego autorstwa. I na tej bazie Państwo Młodzi podjęli decyzję o zatrudnieniu. Smutne, ale to się zdarza. Z tego powodu należy porządnie zweryfikować danego fotografa, bo naprawdę złe zdjęcia mogą zrujnować ten ważny dzień.


Foto

Już wcześniej pisałem, że fotografia rodzinna i dziecięca stała się bardzo popularna, że to jest bardzo fajna sprawa i z tego są świetne pamiątki.

Tak więc spieszę donieść, że również znakomitą sprawą jest fotografia ciążowa gorzów.

Warto uwiecznić ten czas na zdjęciach. To właśnie dzięki usługom profesjonalnych fotografów takie zdjęcia mogą być bardzo estetyczne. Można będzie je pokazać dziecku które się urodzi z dumą.

Źródło: http://galeria-obrazu.com.pl/ciazowa-2/


Zdjęcia komunijne

Tutaj też warto wspomnieć o czymś takim jak właśnie fotografia komunijna Gorzów.

W końcu to jest poradnik więc radzę dobrze. Więc dobrą radą poradnikową zaczniemy mówić o fotografii na komunii.

Wiadomo jaką uroczystością jest komunia. Wielkie rodzinne święto. Impreza z masą prezentów dla dzieci i innymi takimi sprawami. Do tego wiadomo - dziewczynki wystrojone jak na ślub, chłopcy w garniturach. Tak więc jak nic potrzebny będzie fotograf jak na ślub. Nie ma to jak dobra rada!

Źródło: http://galeria-obrazu.com.pl/komunia/


Moim zdaniem

Fotografia ślubna to całkiem ciekawy temat, zwłaszcza gdy rozważymy go od strony... fotografii. Bez wątpienia jest to fotografia komercyjna, ale czy mimo wszystko również artystyczna?

Niestety, większość ujęć ślubnych reprezentuje dość żenujący poziom, nawet pod względem techniki fotografowania, a co dopiero jeżeli chodzi o artyzm. W wypadku tego typu usługi najważniejszy głosnależy do klientów, dlatego liczy się - dosłownie cena.

Ja mam z tym czynnikiem spory problem, ponieważ część "fotografów" reprezentuje taki żenujący poziom, że w zasadzie zdjęcia mógłby zrobić KTOKOLWIEK z zaproszonych gości. Ale usługi takich "artystów" są po prostu tanie.

Inna kwestia, że są również fotografie wyjątkowe. Za tym idzie odpowiednio wysoka cena, oraz problemy z rezerwacją terminu. Co nie powinno dziwić, jakość kosztuje, a i tak chętnych nie brakuje. Czy warto zatrudnić takiego fotografa na swoim weselu? Cóż, to zależy od priorytetów. Dobre fotografie zawsze będą doskonałą pamiątką, którą z dumą będzie można pokazywać następnym pokoleniom. Moim zdaniem - warto. Bo to jedyne (poza wspomnieniami) co zostanie z tego wyjątkowego dnia.© 2019 http://www.eko-las.wroclaw.pl/